საბჭოთა კავშირის საფეხბურთო ჩემპიონატი 1938 (ჯგუფი „А“)

მასალა ვიკიპედიიდან — თავისუფალი ენციკლოპედია
Jump to navigation Jump to search

საბჭოთა კავშირის მე-4 საფეხბურთო ჩემპიონატში გამარჯვებული გახდა მოსკოვის „სპარტაკი“, მეორე ადგილზე გავიდა მოსკოვის „ცდკა“, მესამეზე – მოსკოვის „მეტალურგი“. დაიწყო 10 მაისს და დასრულდა 14 ნოემბერს.

შედეგები[რედაქტირება | წყაროს რედაქტირება]

ცხრილი[რედაქტირება | წყაროს რედაქტირება]

გუნდი
Gold medal icon.svg „სპარტაკი“ მოსკოვი 25 18 3 4 74-19 39
Silver medal icon.svg „ცდკა“ მოსკოვი 25 17 3 5 52-24 37
Bronze medal icon.svg „მეტალურგი“ მოსკოვი 25 16 5 4 57-29 37
4 „დინამო“ კიევი 25 15 6 4 76-35 36
5 „დინამო“ მოსკოვი 25 14 4 7 69-34 32
6 „დინამო“ თბილისი 25 11 9 5 54-39 31
7 „დინამო“ ლენინგრადი 25 12 6 7 52-32 30
8 „ლოკომოტივი“ მოსკოვი 25 12 6 7 44-37 30
9 „ტორპედო“ მოსკოვი 25 9 11 5 51-38 29
10 „დინამო“ ოდესა 25 9 11 5 39-35 29
11 „სტახანოველი“ სტალინო 25 11 7 7 56-51 29
12 „ტრაქტორი“ სტალინგრადი 25 12 3 10 53-48 27
13 „ელექტრიკი“ ლენინგრადი 25 8 8 9 42-44 24
14 „სტალინეცი“ ლენინგრადი 25 7 10 8 38-57 24
15 „სელმაში“ ხარკოვი 25 8 6 11 34-45 22
16 „სტალინეცი“ მოსკოვი 25 8 5 12 36-44 21
17 „ლოკომოტივი“ კიევი 25 8 5 12 43-64 21
18 „დინამო“ დონის როსტოვი 25 7 6 12 39-43 20
19 „ტემპი“ ბაქო 25 6 8 11 33-40 20
20 „სპარტაკი“ ლენინგრადი 25 6 8 11 30-39 20
21 „სპარტაკი“ ხარკოვი 25 5 7 13 43-63 17
22 „ზენიტი“ ლენინგრადი 25 7 3 15 35-57 17
23 „პიშევიკი“ მოსკოვი 25 5 6 14 25-53 16
24 „ლოკომოტივი“ თბილისი 25 5 5 15 44-62 15
25 „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი 25 4 7 14 28-56 15
26 „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი 25 4 4 17 28-87 12

მატჩები[რედაქტირება | წყაროს რედაქტირება]

თარიღი ტური გუნდი №1 ანგარიში გუნდი №2
10.05.1938 1 „ტორპედო“ მოსკოვი 2:2 (2:0) „სპარტაკი“ ხარკოვი
11.05.1938 1 „დინამო“ მოსკოვი 7:1 (5:0) „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი
11.05.1938 1 „ზენიტი“ ლენინგრადი 1:2 (0:2) „ლოკომოტივი“ კიევი
11.05.1938 1 „ელექტრიკი“ ლენინგრადი 1:1 (1:1) „ცდკა“ მოსკოვი
11.05.1938 1 „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი 2:1 (1:1) „სპარტაკი“ ლენინგრადი
12.05.1938 1 „სტალინეცი“ მოსკოვი 0:1 (0:0) „სპარტაკი“ მოსკოვი
12.05.1938 1 „ტემპი“ ბაქო 0:2 (0:0) „დინამო“ დონის როსტოვი
12.05.1938 1 „სტახანოველი“ სტალინო 2:2 (2:0) „სტალინეცი“ ლენინგრადი
12.05.1938 1 „დინამო“ ლენინგრადი 1:1 (1:0) „დინამო“ ოდესა
12.05.1938 1 „დინამო“ თბილისი 2:0 (1:0) „ლოკომოტივი“ მოსკოვი
12.05.1938 1 „სელმაში“ ხარკოვი 0:4 (0:3) „დინამო“ კიევი
13.05.1938 1 „ლოკომოტივი“ თბილისი 1:1 (0:1) „ტრაქტორი“ სტალინგრადი
13.05.1938 1 „მეტალურგი“ მოსკოვი 1:0 (1:0) „პიშევიკი“ მოსკოვი
14.05.1938 5 „ზენიტი“ ლენინგრადი 3:2 (1:1) „სპარტაკი“ ხარკოვი
15.05.1938 2 „ელექტრიკი“ ლენინგრადი 2:1 (1:1) „დინამო“ ოდესა
15.05.1938 2 „სტალინეცი“ მოსკოვი 1:1 (0:1) „ლოკომოტივი“ კიევი
16.05.1938 2 „დინამო“ ლენინგრადი 2:0 (0:0) „ცდკა“ მოსკოვი
16.05.1938 5 „დინამო“ დონის როსტოვი 2:2 (1:0) „სტალინეცი“ ლენინგრადი
16.05.1938 19 „ლოკომოტივი“ თბილისი 1:1 (0:0) „ლოკომოტივი“ მოსკოვი
17.05.1938 2 „ტემპი“ ბაქო 2:0 (1:0) „ტრაქტორი“ სტალინგრადი
17.05.1938 14 „პიშევიკი“ მოსკოვი 1:1 (1:0) „დინამო“ მოსკოვი
18.05.1938 2 „დინამო“ კიევი 7:0 (4:0) „სპარტაკი“ ლენინგრადი
18.05.1938 2 „ტორპედო“ მოსკოვი 1:0 (1:0) „მეტალურგი“ მოსკოვი
18.05.1938 14 „სელმაში“ ხარკოვი 0:2 (0:0) „სპარტაკი“ მოსკოვი
18.05.1938 25 „დინამო“ თბილისი 5:3 (2:1) „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი
19.05.1938 2 „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი 2:3 (1:2) „სტახანოველი“ სტალინო
19.05.1938 16 „სტალინეცი“ მოსკოვი 3:2 (0:1) „სპარტაკი“ ხარკოვი
20.05.1938 3 „ცდკა“ მოსკოვი 2:2 (0:0) „დინამო“ ოდესა
21.05.1938 3 „ლოკომოტივი“ კიევი 3:2 (2:1) „სპარტაკი“ ლენინგრადი
21.05.1938 3 „ტემპი“ ბაქო 3:0 (2:0) „სტალინეცი“ ლენინგრადი
22.05.1938 3 „ლოკომოტივი“ თბილისი 3:3 (0:2) „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი
22.05.1938 3 „სელმაში“ ხარკოვი 0:2 (0:1) „ლოკომოტივი“ მოსკოვი
23.05.1938 3 „სტახანოველი“ სტალინო 2:2 (1:1) „ტრაქტორი“ სტალინგრადი
23.05.1938 3 „დინამო“ მოსკოვი 1:1 (0:0) „მეტალურგი“ მოსკოვი
24.05.1938 3 „დინამო“ კიევი 4:2 (2:1) „პიშევიკი“ მოსკოვი
24.05.1938 3 „დინამო“ დონის როსტოვი 0:0 „ზენიტი“ ლენინგრადი
24.05.1938 3 „დინამო“ თბილისი 2:0 (0:0) „ელექტრიკი“ ლენინგრადი
24.05.1938 3 „სპარტაკი“ მოსკოვი 2:3 (0:2) „ტორპედო“ მოსკოვი
25.05.1938 18 „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი 1:9 (1:3) „დინამო“ ლენინგრადი
26.05.1938 4 „ცდკა“ მოსკოვი 1:0 (1:0) „სპარტაკი“ ლენინგრადი
26.05.1938 4 „ტემპი“ ბაქო 2:2 (2:1) „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი
28.05.1938 4 „დინამო“ დონის როსტოვი 2:3 (1:2) „სელმაში“ ხარკოვი
28.05.1938 4 „ლოკომოტივი“ თბილისი 3:1 (2:1) „ელექტრიკი“ ლენინგრადი
28.05.1938 4 „სტალინეცი“ მოსკოვი 1:3 (1:1) „ლოკომოტივი“ მოსკოვი
28.05.1938 4 „სტახანოველი“ სტალინო 5:2 (2:2) „ზენიტი“ ლენინგრადი
29.05.1938 4 „დინამო“ ლენინგრადი 3:2 (3:1) „მეტალურგი“ მოსკოვი
29.05.1938 4 „სპარტაკი“ მოსკოვი 1:1 (1:1) „დინამო“ კიევი
29.05.1938 4 „სპარტაკი“ ხარკოვი 0:3 (0:1) „ტრაქტორი“ სტალინგრადი
30.05.1938 4 „დინამო“ ოდესა 1:0 (1:0) „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი
30.05.1938 4 „დინამო“ თბილისი 2:2 (2:1) „დინამო“ მოსკოვი
30.05.1938 4 „ლოკომოტივი“ კიევი 4:2 (0:1) „პიშევიკი“ მოსკოვი
30.05.1938 4 „სტალინეცი“ ლენინგრადი 1:5 (0:0) „ტორპედო“ მოსკოვი
02.06.1938 6 „სპარტაკი“ ხარკოვი 2:0 (1:0) „პიშევიკი“ მოსკოვი
02.06.1938 18 „ტრაქტორი“ სტალინგრადი 4:3 (1:1) „ზენიტი“ ლენინგრადი
02.06.1938 25 „ტემპი“ ბაქო 2:2 (1:2) „ელექტრიკი“ ლენინგრადი
03.06.1938 5 „ტორპედო“ მოსკოვი 5:1 (3:0) „დინამო“ კიევი
04.06.1938 2 „სტალინეცი“ ლენინგრადი 0:4 (0:2) „სპარტაკი“ მოსკოვი
04.06.1938 5 „ლოკომოტივი“ მოსკოვი 2:0 (1:0) „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი
04.06.1938 5 „სტახანოველი“ სტალინო 4:0 (2:0) „ცდკა“ მოსკოვი
04.06.1938 5 „დინამო“ თბილისი 1:1 (1:0) „სელმაში“ ხარკოვი
05.06.1938 2 „დინამო“ დონის როსტოვი 0:1 (0:1) „დინამო“ მოსკოვი
05.06.1938 5 „მეტალურგი“ მოსკოვი 2:1 (2:1) „ლოკომოტივი“ თბილისი
05.06.1938 13 „დინამო“ ლენინგრადი 1:1 (0:0) „სპარტაკი“ ლენინგრადი
06.06.1938 3 „სტალინეცი“ მოსკოვი 1:3 (0:0) „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი
06.06.1938 5 „ლოკომოტივი“ კიევი 0:1 (0:0) „დინამო“ ოდესა
07.06.1938 5 „პიშევიკი“ მოსკოვი 1:0 (1:0) „ტრაქტორი“ სტალინგრადი
08.06.1938 6 „ცდკა“ მოსკოვი 2:1 (1:0) „ზენიტი“ ლენინგრადი
08.06.1938 25 „სპარტაკი“ ლენინგრადი 0:1 (0:0) „სპარტაკი“ მოსკოვი
09.06.1938 6 „სტალინეცი“ ლენინგრადი 2:7 (1:5) „დინამო“ კიევი
09.06.1938 6 „ტორპედო“ მოსკოვი 3:5 (1:2) „ლოკომოტივი“ თბილისი
10.06.1938 7 „ლოკომოტივი“ მოსკოვი 2:3 (0:2) „ტრაქტორი“ სტალინგრადი
10.06.1938 14 „სპარტაკი“ ხარკოვი 2:2 (0:2) „ელექტრიკი“ ლენინგრადი
11.06.1938 5 „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი 1:0 (1:0) „ტემპი“ ბაქო
11.06.1938 6 „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი 2:1 (0:0) „სტახანოველი“ სტალინო
11.06.1938 6 „სელმაში“ ხარკოვი 1:0 (1:0) „დინამო“ მოსკოვი
12.06.1938 6 „ლოკომოტივი“ კიევი 0:3 (0:2) „მეტალურგი“ მოსკოვი
12.06.1938 6 „დინამო“ დონის როსტოვი 1:1 (1:0) „დინამო“ თბილისი
12.06.1938 7 „ზენიტი“ ლენინგრადი 1:2 (0:0) „დინამო“ კიევი
13.06.1938 6 „ლოკომოტივი“ მოსკოვი 1:1 (1:0) „დინამო“ ლენინგრადი
13.06.1938 8 „სტალინეცი“ ლენინგრადი 2:1 (2:0) „ლოკომოტივი“ თბილისი
15.06.1938 7 „დინამო“ მოსკოვი 2:2 (2:1) „ტემპი“ ბაქო
15.06.1938 7 „პიშევიკი“ მოსკოვი 0:2 (0:1) „სტალინეცი“ მოსკოვი
16.06.1938 7 „სპარტაკი“ მოსკოვი 5:0 (4:0) „სტახანოველი“ სტალინო
16.06.1938 22 „სპარტაკი“ ლენინგრადი 6:0 (2:0) „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი
17.06.1938 7 „დინამო“ ოდესა 0:0 „დინამო“ თბილისი
17.06.1938 7 „სპარტაკი“ ხარკოვი 2:6 (1:1) „დინამო“ დონის როსტოვი
17.06.1938 8 „ლოკომოტივი“ მოსკოვი 0:1 (0:0) „ელექტრიკი“ ლენინგრადი
17.06.1938 17 „ზენიტი“ ლენინგრადი 3:2 (1:2) „ლოკომოტივი“ თბილისი
18.06.1938 7 „ლოკომოტივი“ კიევი 2:2 (1:2) „დინამო“ ლენინგრადი
18.06.1938 8 „სტალინეცი“ მოსკოვი 2:2 (0:1) „ტემპი“ ბაქო
19.06.1938 7 „სტალინეცი“ ლენინგრადი 1:1 (0:1) „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი
19.06.1938 23 „მეტალურგი“ მოსკოვი 0:2 (0:1) „ცდკა“ მოსკოვი
21.06.1938 8 „ლოკომოტივი“ კიევი 3:1 (2:1) „დინამო“ დონის როსტოვი
22.06.1938 2 „პიშევიკი“ მოსკოვი 0:5 (0:3) „დინამო“ თბილისი
22.06.1938 8 „დინამო“ კიევი 0:1 (0:0) „დინამო“ ლენინგრადი
22.06.1938 9 „სპარტაკი“ ლენინგრადი 2:1 (1:0) „ლოკომოტივი“ თბილისი
23.06.1938 8 „დინამო“ მოსკოვი 4:0 (2:0) „სპარტაკი“ ხარკოვი
23.06.1938 9 „დინამო“ ოდესა 2:0 (1:0) „სელმაში“ ხარკოვი
24.06.1938 8 „სტახანოველი“ სტალინო 1:3 (1:0) „მეტალურგი“ მოსკოვი
24.06.1938 25 „ტრაქტორი“ სტალინგრადი 0:1 (0:0) „ცდკა“ მოსკოვი
25.06.1938 10 „დინამო“ კიევი 3:0 (2:0) „დინამო“ დონის როსტოვი
26.06.1938 11 „სტალინეცი“ მოსკოვი 0:0 „დინამო“ თბილისი
28.06.1938 15 „ლოკომოტივი“ მოსკოვი 2:1 (2:0) „პიშევიკი“ მოსკოვი
29.06.1938 9 „დინამო“ მოსკოვი 3:0 (0:0) „დინამო“ ლენინგრადი
29.06.1938 9 „სპარტაკი“ ხარკოვი 0:1 (0:0) „მეტალურგი“ მოსკოვი
30.06.1938 9 „დინამო“ კიევი 4:1 (2:1) „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი
30.06.1938 9 „ზენიტი“ ლენინგრადი 2:3 (0:1) „დინამო“ თბილისი
30.06.1938 9 „ტრაქტორი“ სტალინგრადი 1:2 (1:1) „სტალინეცი“ ლენინგრადი
30.06.1938 9 „ცდკა“ მოსკოვი 2:0 (2:0) „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი
30.06.1938 15 „სტახანოველი“ სტალინო 3:2 (2:1) „სელმაში“ ხარკოვი
01.07.1938 5 „ელექტრიკი“ ლენინგრადი 0:1 (0:0) „სტალინეცი“ მოსკოვი
01.07.1938 9 „პიშევიკი“ მოსკოვი 2:1 (1:0) „დინამო“ დონის როსტოვი
02.07.1938 10 „დინამო“ მოსკოვი 5:2 (2:0) „ლოკომოტივი“ თბილისი
04.07.1938 10 „დინამო“ ლენინგრადი 2:1 (1:1) „დინამო“ თბილისი
04.07.1938 10 „სპარტაკი“ ხარკოვი 5:1 (2:1) „სტალინეცი“ ლენინგრადი
04.07.1938 10 „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი 3:2 (0:0) „ლოკომოტივი“ კიევი
05.07.1938 10 „ზენიტი“ ლენინგრადი 2:6 (1:4) „სტალინეცი“ მოსკოვი
05.07.1938 10 „სელმაში“ ხარკოვი 0:0 „მეტალურგი“ მოსკოვი
05.07.1938 23 „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი 1:1 (1:0) „დინამო“ დონის როსტოვი
06.07.1938 10 „დინამო“ ოდესა 3:1 (0:0) „ლოკომოტივი“ მოსკოვი
06.07.1938 10 „ტრაქტორი“ სტალინგრადი 2:0 (2:0) „სპარტაკი“ ლენინგრადი
07.07.1938 9 „სპარტაკი“ მოსკოვი 5:1 (3:1) „ტემპი“ ბაქო
07.07.1938 11 „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი 3:1 (2:0) „ლოკომოტივი“ თბილისი
07.07.1938 11 „დინამო“ ლენინგრადი 7:0 (2:0) „სტახანოველი“ სტალინო
09.07.1938 11 „ლოკომოტივი“ კიევი 1:1 (0:1) „სტალინეცი“ ლენინგრადი
09.07.1938 11 „პიშევიკი“ მოსკოვი 3:0 (1:0) „სელმაში“ ხარკოვი
10.07.1938 11 „ლოკომოტივი“ მოსკოვი 3:1 (1:0) „ტემპი“ ბაქო
10.07.1938 11 „დინამო“ ოდესა 1:1 (1:1) „დინამო“ კიევი
11.07.1938 12 „დინამო“ ლენინგრადი 3:2 (1:0) „დინამო“ დონის როსტოვი
11.07.1938 17 „სპარტაკი“ ხარკოვი 0:2 (0:0) „სპარტაკი“ ლენინგრადი
12.07.1938 9 „ელექტრიკი“ ლენინგრადი 2:3 (1:1) „სტახანოველი“ სტალინო
13.07.1938 12 „დინამო“ ოდესა 2:1 (1:0) „ლოკომოტივი“ თბილისი
13.07.1938 15 „სპარტაკი“ მოსკოვი 1:2 (1:0) „ცდკა“ მოსკოვი
13.07.1938 24 „ზენიტი“ ლენინგრადი 4:3 (1:1) „სელმაში“ ხარკოვი
14.07.1938 12 „ტორპედო“ მოსკოვი 3:3 (3:3) „დინამო“ თბილისი
15.07.1938 12 „დინამო“ მოსკოვი 4:1 (2:0) „ლოკომოტივი“ მოსკოვი
15.07.1938 22 „ელექტრიკი“ ლენინგრადი 0:4 (0:2) „დინამო“ დონის როსტოვი
16.07.1938 11 „სპარტაკი“ მოსკოვი 5:0 (2:0) „სპარტაკი“ ხარკოვი
16.07.1938 12 „სტალინეცი“ ლენინგრადი 1:1 (1:0) „სელმაში“ ხარკოვი
16.07.1938 13 „დინამო“ ოდესა 1:1 (0:1) „ტემპი“ ბაქო
17.07.1938 11 „სპარტაკი“ ლენინგრადი 2:1 (1:1) „ზენიტი“ ლენინგრადი
17.07.1938 12 „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი 2:2 (0:1) „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი
17.07.1938 12 „ლოკომოტივი“ კიევი 3:2 (2:0) „ტრაქტორი“ სტალინგრადი
18.07.1938 11 „ცდკა“ მოსკოვი 1:0 (0:0) „დინამო“ მოსკოვი
18.07.1938 12 „დინამო“ კიევი 2:0 (1:0) „სტახანოველი“ სტალინო
18.07.1938 12 „ელექტრიკი“ ლენინგრადი 1:3 (0:2) „მეტალურგი“ მოსკოვი
19.07.1938 12 „სპარტაკი“ მოსკოვი 3:0 (3:0) „პიშევიკი“ მოსკოვი
19.07.1938 22 „დინამო“ ლენინგრადი 0:0 „ტორპედო“ მოსკოვი
20.07.1938 13 „სტალინეცი“ ლენინგრადი 2:1 (0:0) „ლოკომოტივი“ მოსკოვი
20.07.1938 13 „მეტალურგი“ მოსკოვი 3:2 (2:1) „დინამო“ კიევი
20.07.1938 24 „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი 0:6 (0:4) „სპარტაკი“ ხარკოვი
21.07.1938 14 „დინამო“ კიევი 3:3 (2:1) „ტრაქტორი“ სტალინგრადი
22.07.1938 13 „ლოკომოტივი“ კიევი 2:6 (0:1) „სტახანოველი“ სტალინო
22.07.1938 24 „სპარტაკი“ ლენინგრადი 0:3 (0:1) „ტორპედო“ მოსკოვი
23.07.1938 13 „სტალინეცი“ მოსკოვი 4:1 (2:0) „ლოკომოტივი“ თბილისი
23.07.1938 20 „ლოკომოტივი“ მოსკოვი 3:3 (2:2) „სპარტაკი“ ხარკოვი
24.07.1938 13 „ელექტრიკი“ ლენინგრადი 1:1 (0:0) „ზენიტი“ ლენინგრადი
24.07.1938 15 „დინამო“ კიევი 6:0 (0:0) „ტემპი“ ბაქო
25.07.1938 13 „პიშევიკი“ მოსკოვი 0:6 (0:2) „ცდკა“ მოსკოვი
26.07.1938 5 „სპარტაკი“ ლენინგრადი 1:2 (1:2) „დინამო“ მოსკოვი
26.07.1938 21 „ლოკომოტივი“ კიევი 1:0 (0:0) „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი
27.07.1938 5 „სპარტაკი“ მოსკოვი 0:4 (0:3) „დინამო“ ლენინგრადი
30.07.1938 10 „სტახანოველი“ სტალინო 1:1 (0:0) „ტორპედო“ მოსკოვი
30.07.1938 11 „ტრაქტორი“ სტალინგრადი 4:0 (4:0) „დინამო“ დონის როსტოვი
30.07.1938 13 „დინამო“ თბილისი 2:0 (0:0) „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი
30.07.1938 14 „სპარტაკი“ ლენინგრადი 2:2 (1:0) „დინამო“ ოდესა
30.07.1938 24 „სტალინეცი“ მოსკოვი 0:1 (0:0) „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი
31.07.1938 24 „დინამო“ მოსკოვი 7:1 (2:0) „ლოკომოტივი“ კიევი
03.08.1938 11 „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი 1:1 (1:1) „მეტალურგი“ მოსკოვი
10.08.1938 7 „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი 2:2 (1:0) „ტორპედო“ მოსკოვი
10.08.1938 8 „დინამო“ ოდესა 0:1 (0:0) „სპარტაკი“ მოსკოვი
17.08.1938 17 „ლოკომოტივი“ მოსკოვი 2:2 (2:1) „დინამო“ კიევი
17.08.1938 17 „სელმაში“ ხარკოვი 1:2 (0:2) „დინამო“ ლენინგრადი
18.08.1938 15 „სპარტაკი“ ხარკოვი 1:3 (1:1) „ლოკომოტივი“ კიევი
19.08.1938 22 „დინამო“ მოსკოვი 4:2 (3:2) „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი
20.08.1938 14 „სტახანოველი“ სტალინო 2:0 (1:0) „სტალინეცი“ მოსკოვი
21.08.1938 3 „სპარტაკი“ ხარკოვი 2:1 (2:0) „დინამო“ ლენინგრადი
23.08.1938 17 „დინამო“ მოსკოვი 1:4 (0:2) „სპარტაკი“ მოსკოვი
23.08.1938 17 „ტრაქტორი“ სტალინგრადი 6:2 (3:2) „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი
24.08.1938 17 „დინამო“ დონის როსტოვი 0:2 (0:2) „სტალინეცი“ მოსკოვი
25.08.1938 2 „სელმაში“ ხარკოვი 3:0 (2:0) „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი
25.08.1938 14 „ტორპედო“ მოსკოვი 0:2 (0:1) „ლოკომოტივი“ მოსკოვი
26.08.1938 24 „დინამო“ კიევი 4:1 (2:0) „ელექტრიკი“ ლენინგრადი
28.08.1938 14 „მეტალურგი“ მოსკოვი 8:1 (3:1) „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი
29.08.1938 13 „ტორპედო“ მოსკოვი 2:2 (1:0) „სელმაში“ ხარკოვი
29.08.1938 21 „ზენიტი“ ლენინგრადი 0:6 (0:3) „დინამო“ მოსკოვი
29.08.1938 24 „ლოკომოტივი“ თბილისი 2:1 (2:1) „პიშევიკი“ მოსკოვი
30.08.1938 15 „ტრაქტორი“ სტალინგრადი 4:0 (2:0) „სტალინეცი“ მოსკოვი
01.09.1938 15 „სტალინეცი“ ლენინგრადი 1:2 (0:0) „დინამო“ მოსკოვი
01.09.1938 19 „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი 0:6 (0:4) „დინამო“ კიევი
02.09.1938 12 „სპარტაკი“ ხარკოვი 2:2 (2:1) „ცდკა“ მოსკოვი
03.09.1938 16 „ტრაქტორი“ სტალინგრადი 6:2 (2:0) „სელმაში“ ხარკოვი
03.09.1938 22 „ტემპი“ ბაქო 3:0 (1:0) „პიშევიკი“ მოსკოვი
04.09.1938 21 „სტალინეცი“ მოსკოვი 3:2 (3:0) „დინამო“ კიევი
06.09.1938 14 „დინამო“ დონის როსტოვი 5:3 (1:2) „ცდკა“ მოსკოვი
06.09.1938 23 „ლოკომოტივი“ მოსკოვი 4:3 (1:3) „სტახანოველი“ სტალინო
07.09.1938 9 „ტორპედო“ მოსკოვი 1:1 (1:0) „სტალინეცი“ მოსკოვი
07.09.1938 14 „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი 0:1 (0:1) „ზენიტი“ ლენინგრადი
08.09.1938 15 „მეტალურგი“ მოსკოვი 6:2 (2:1) „დინამო“ ოდესა
08.09.1938 20 „სელმაში“ ხარკოვი 1:0 (1:0) „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი
09.09.1938 2 „ლოკომოტივი“ თბილისი 2:2 (1:0) „სპარტაკი“ ხარკოვი
10.09.1938 10 „ტემპი“ ბაქო 0:1 (0:0) „ცდკა“ მოსკოვი
10.09.1938 25 „დინამო“ მოსკოვი 2:0 (1:0) „სტახანოველი“ სტალინო
11.09.1938 20 „პიშევიკი“ მოსკოვი 0:2 (0:1) „ზენიტი“ ლენინგრადი
12.09.1938 8 „ტრაქტორი“ სტალინგრადი 2:1 (1:0) „ტორპედო“ მოსკოვი
12.09.1938 16 „დინამო“ დონის როსტოვი 4:0 (3:0) „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი
13.09.1938 18 „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი 1:4 (0:0) „დინამო“ ოდესა
14.09.1938 6 „ტემპი“ ბაქო 0:0 „სპარტაკი“ ლენინგრადი
14.09.1938 25 „ლოკომოტივი“ თბილისი 3:4 (0:3) „დინამო“ კიევი
15.09.1938 13 „ტრაქტორი“ სტალინგრადი 3:2 (1:1) „დინამო“ მოსკოვი
15.09.1938 16 „სტახანოველი“ სტალინო 5:2 (5:0) „პიშევიკი“ მოსკოვი
15.09.1938 22 „ცდკა“ მოსკოვი 0:1 (0:0) „ლოკომოტივი“ მოსკოვი
16.09.1938 16 „სტალინეცი“ ლენინგრადი 3:2 (2:2) „დინამო“ ოდესა
17.09.1938 18 „სელმაში“ ხარკოვი 0:1 (0:1) „ლოკომოტივი“ კიევი
17.09.1938 18 „ტემპი“ ბაქო 1:1 (0:0) „სპარტაკი“ ხარკოვი
17.09.1938 18 „დინამო“ დონის როსტოვი 0:2 (0:2) „ტორპედო“ მოსკოვი
17.09.1938 20 „დინამო“ ლენინგრადი 1:0 (0:0) „სტალინეცი“ მოსკოვი
18.09.1938 8 „ზენიტი“ ლენინგრადი 3:2 (2:0) „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი
18.09.1938 16 „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი 1:1 (0:1) „ელექტრიკი“ ლენინგრადი
18.09.1938 18 „დინამო“ თბილისი 2:2 (1:2) „დინამო“ კიევი
18.09.1938 18 „მეტალურგი“ მოსკოვი 4:2 (3:2) „ლოკომოტივი“ მოსკოვი
20.09.1938 18 „ლოკომოტივი“ თბილისი 1:3 (0:2) „სპარტაკი“ მოსკოვი
20.09.1938 18 „ცდკა“ მოსკოვი 2:1 (0:0) „სტალინეცი“ მოსკოვი
20.09.1938 18 „სტახანოველი“ სტალინო 2:2 (2:1) „სპარტაკი“ ლენინგრადი
21.09.1938 15 „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი 1:2 (1:0) „დინამო“ ლენინგრადი
21.09.1938 18 „პიშევიკი“ მოსკოვი 2:2 (1:0) „სტალინეცი“ ლენინგრადი
21.09.1938 21 „დინამო“ თბილისი 7:1 (2:1) „სპარტაკი“ ხარკოვი
22.09.1938 18 „დინამო“ მოსკოვი 6:2 (5:0) „ელექტრიკი“ ლენინგრადი
22.09.1938 19 „ზენიტი“ ლენინგრადი 0:1 (0:0) „მეტალურგი“ მოსკოვი
22.09.1938 21 „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი 1:2 (1:2) „ლოკომოტივი“ მოსკოვი
23.09.1938 19 „სელმაში“ ხარკოვი 1:0 (0:0) „ტემპი“ ბაქო
24.09.1938 19 „დინამო“ თბილისი 1:6 (1:2) „სპარტაკი“ მოსკოვი
24.09.1938 19 „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი 1:0 (1:0) „ტრაქტორი“ სტალინგრადი
24.09.1938 19 „ლოკომოტივი“ კიევი 2:5 (1:0) „ცდკა“ მოსკოვი
24.09.1938 19 „დინამო“ ოდესა 1:1 (1:0) „ტორპედო“ მოსკოვი
24.09.1938 19 „დინამო“ დონის როსტოვი 0:0 „სპარტაკი“ ლენინგრადი
25.09.1938 15 „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი 2:6 (1:3) „ელექტრიკი“ ლენინგრადი
25.09.1938 19 „დინამო“ ლენინგრადი 2:2 (0:0) „პიშევიკი“ მოსკოვი
26.09.1938 19 „სპარტაკი“ ხარკოვი 1:4 (0:3) „სტახანოველი“ სტალინო
27.09.1938 2 „ზენიტი“ ლენინგრადი 1:4 (1:1) „ლოკომოტივი“ მოსკოვი
27.09.1938 15 „დინამო“ დონის როსტოვი 1:0 (1:0) „ლოკომოტივი“ თბილისი
27.09.1938 16 „მეტალურგი“ მოსკოვი 2:1 (2:1) „ტემპი“ ბაქო
28.09.1938 6 „ელექტრიკი“ ლენინგრადი 6:0 (4:0) „ტრაქტორი“ სტალინგრადი
29.09.1938 12 „სპარტაკი“ ლენინგრადი 3:0 (0:0) „სტალინეცი“ მოსკოვი
29.09.1938 17 „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი 0:3 (0:1) „ცდკა“ მოსკოვი
29.09.1938 21 „პიშევიკი“ მოსკოვი 0:0 „დინამო“ ოდესა
30.09.1938 14 „სტალინეცი“ ლენინგრადი 2:2 (1:1) „დინამო“ თბილისი
30.09.1938 20 „ტორპედო“ მოსკოვი 0:3 (0:2) „დინამო“ მოსკოვი
30.09.1938 22 „დინამო“ კიევი 1:1 (1:1) „ლოკომოტივი“ კიევი
30.09.1938 25 „სელმაში“ ხარკოვი 2:0 (1:0) „სპარტაკი“ ხარკოვი
01.10.1938 20 „მეტალურგი“ მოსკოვი 2:1 (1:0) „სპარტაკი“ მოსკოვი
01.10.1938 20 „სტახანოველი“ სტალინო 1:0 (0:0) „დინამო“ დონის როსტოვი
01.10.1938 24 „დინამო“ ლენინგრადი 1:2 (0:0) „ტრაქტორი“ სტალინგრადი
03.10.1938 21 „ტორპედო“ მოსკოვი 1:1 (1:0) „ტემპი“ ბაქო
03.10.1938 22 „სტალინეცი“ ლენინგრადი 5:1 (3:1) „სტალინეცი“ მოსკოვი
04.10.1938 15 „სპარტაკი“ ლენინგრადი 1:0 (0:0) „დინამო“ თბილისი
04.10.1938 17 „სტახანოველი“ სტალინო 1:1 (1:0) „დინამო“ ოდესა
04.10.1938 21 „ცდკა“ მოსკოვი 3:0 (0:0) „სელმაში“ ხარკოვი
04.10.1938 25 „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი 1:1 (1:1) „პიშევიკი“ მოსკოვი
05.10.1938 21 „ელექტრიკი“ ლენინგრადი 2:1 (1:1) „დინამო“ ლენინგრადი
05.10.1938 21 „სპარტაკი“ მოსკოვი 5:1 (2:1) „ტრაქტორი“ სტალინგრადი
06.10.1938 21 „მეტალურგი“ მოსკოვი 1:1 (0:0) „დინამო“ დონის როსტოვი
07.10.1938 16 „ცდკა“ მოსკოვი 1:0 (0:0) „ტორპედო“ მოსკოვი
07.10.1938 23 „სტალინეცი“ მოსკოვი 2:3 (2:2) „სელმაში“ ხარკოვი
08.10.1938 21 „სპარტაკი“ ლენინგრადი 0:0 „სტალინეცი“ ლენინგრადი
08.10.1938 22 „სპარტაკი“ ხარკოვი 2:2 (1:0) „დინამო“ ოდესა
09.10.1938 10 „ელექტრიკი“ ლენინგრადი 2:0 (0:0) „პიშევიკი“ მოსკოვი
09.10.1938 21 „ლოკომოტივი“ თბილისი 3:3 (2:1) „სტახანოველი“ სტალინო
09.10.1938 22 „მეტალურგი“ მოსკოვი 3:0 (2:0) „ტრაქტორი“ სტალინგრადი
09.10.1938 25 „ლოკომოტივი“ მოსკოვი 2:1 (1:0) „დინამო“ დონის როსტოვი
10.10.1938 8 „ცდკა“ მოსკოვი 3:0 (0:0) „დინამო“ თბილისი
10.10.1938 22 „ზენიტი“ ლენინგრადი 0:1 (0:1) „სპარტაკი“ მოსკოვი
11.10.1938 8 „სპარტაკი“ ლენინგრადი 1:1 (1:0) „სელმაში“ ხარკოვი
11.10.1938 25 „ლოკომოტივი“ კიევი 2:3 (2:2) „ტორპედო“ მოსკოვი
12.10.1938 13 „სპარტაკი“ ხარკოვი 5:1 (0:1) „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი
12.10.1938 19 „ელექტრიკი“ ლენინგრადი 2:0 (1:0) „სტალინეცი“ ლენინგრადი
12.10.1938 19 „სტალინეცი“ მოსკოვი 2:1 (0:1) „დინამო“ მოსკოვი
12.10.1938 20 „ლოკომოტივი“ თბილისი 1:3 (1:0) „ტემპი“ ბაქო
14.10.1938 13 „სპარტაკი“ მოსკოვი 7:1 (3:1) „დინამო“ დონის როსტოვი
15.10.1938 14 „ლოკომოტივი“ თბილისი 2:1 (1:0) „დინამო“ ლენინგრადი
15.10.1938 15 „ტორპედო“ მოსკოვი 5:2 (3:2) „ზენიტი“ ლენინგრადი
15.10.1938 16 „სპარტაკი“ ლენინგრადი 0:0 „ლოკომოტივი“ მოსკოვი
15.10.1938 17 „მეტალურგი“ მოსკოვი 2:2 (2:1) „სტალინეცი“ ლენინგრადი
15.10.1938 22 „სტახანოველი“ სტალინო 1:1 (1:0) „დინამო“ თბილისი
17.10.1938 8 „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი 0:1 (0:0) „პიშევიკი“ მოსკოვი
18.10.1938 11 „ელექტრიკი“ ლენინგრადი 0:3 (0:0) „ტორპედო“ მოსკოვი
18.10.1938 16 „სპარტაკი“ მოსკოვი 5:0 (2:0) „ლოკომოტივი“ კიევი
18.10.1938 23 „დინამო“ კიევი 3:0 (1:0) „სპარტაკი“ ხარკოვი
18.10.1938 23 „დინამო“ ოდესა 3:1 (2:0) „დინამო“ მოსკოვი
18.10.1938 23 „ტემპი“ ბაქო 1:0 (0:0) „დინამო“ ლენინგრადი
19.10.1938 23 „სტალინეცი“ ლენინგრადი 1:1 (0:0) „ზენიტი“ ლენინგრადი
20.10.1938 7 „მეტალურგი“ მოსკოვი 4:2 (2:1) „სპარტაკი“ ლენინგრადი
20.10.1938 23 „ტრაქტორი“ სტალინგრადი 2:1 (1:1) „დინამო“ თბილისი
21.10.1938 7 „ცდკა“ მოსკოვი 2:0 (1:0) „ლოკომოტივი“ თბილისი
22.10.1938 23 „ტორპედო“ მოსკოვი 2:2 (0:2) „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი
23.10.1938 23 „სპარტაკი“ მოსკოვი 0:0 „ელექტრიკი“ ლენინგრადი
24.10.1938 6 „დინამო“ ოდესა 2:2 (1:1) „სტალინეცი“ მოსკოვი
24.10.1938 16 „დინამო“ ლენინგრადი 2:1 (1:0) „ზენიტი“ ლენინგრადი
24.10.1938 16 „დინამო“ მოსკოვი 2:3 (1:0) „დინამო“ კიევი
24.10.1938 22 „სელმაში“ ხარკოვი 5:2 (2:1) „ლოკომოტივი“ თბილისი
24.10.1938 23 „პიშევიკი“ მოსკოვი 2:1 (1:1) „სპარტაკი“ ლენინგრადი
24.10.1938 24 „ტემპი“ ბაქო 1:3 (0:3) „სტახანოველი“ სტალინო
26.10.1938 20 „დინამო“ თბილისი 4:3 (3:0) „ლოკომოტივი“ კიევი
26.10.1938 24 „ცდკა“ მოსკოვი 6:0 (3:0) „სტალინეცი“ ლენინგრადი
27.10.1938 20 „ელექტრიკი“ ლენინგრადი 4:1 (0:1) „სპარტაკი“ ლენინგრადი
27.10.1938 24 „ლოკომოტივი“ მოსკოვი 0:0 „სპარტაკი“ მოსკოვი
29.10.1938 20 „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი 0:1 (0:0) „სტალინეცი“ ლენინგრადი
29.10.1938 23 „ლოკომოტივი“ თბილისი 4:1 (2:1) „ლოკომოტივი“ კიევი
30.10.1938 17 „დინამო“ თბილისი 2:1 (1:1) „ტემპი“ ბაქო
30.10.1938 20 „დინამო“ კიევი 2:1 (2:0) „ცდკა“ მოსკოვი
30.10.1938 25 „დინამო“ ოდესა 1:0 (0:0) „ზენიტი“ ლენინგრადი
30.10.1938 25 „სტალინეცი“ მოსკოვი 1:2 (1:2) „მეტალურგი“ მოსკოვი
31.10.1938 6 „ბურევესტნიკი“ მოსკოვი 0:5 (0:3) „სპარტაკი“ მოსკოვი
31.10.1938 7 „სელმაში“ ხარკოვი 2:2 (2:1) „ელექტრიკი“ ლენინგრადი
02.11.1938 14 „ტემპი“ ბაქო 5:2 (1:1) „ლოკომოტივი“ კიევი
03.11.1938 16 „დინამო“ თბილისი 4:1 (1:1) „ლოკომოტივი“ თბილისი
03.11.1938 20 „ტრაქტორი“ სტალინგრადი 2:4 (1:2) „დინამო“ ოდესა
03.11.1938 25 „დინამო“ ლენინგრადი 3:4 (1:1) „სტალინეცი“ ლენინგრადი
06.11.1938 10 „სპარტაკი“ მოსკოვი 6:1 (3:1) „კრილია სოვეტოვი“ მოსკოვი
06.11.1938 24 „დინამო“ თბილისი 3:2 (0:1) „მეტალურგი“ მოსკოვი
08.11.1938 9 „ლოკომოტივი“ კიევი 2:3 (1:2) „ლოკომოტივი“ მოსკოვი
08.11.1938 12 „ზენიტი“ ლენინგრადი 3:0 „ტემპი“ ბაქო
12.11.1938 17 „პიშევიკი“ მოსკოვი 2:2 (1:1) „ტორპედო“ მოსკოვი
12.11.1938 17 „ლოკომოტივი“ კიევი 1:1 (1:1) „ელექტრიკი“ ლენინგრადი
14.11.1938 24 „დინამო“ დონის როსტოვი 4:0 (2:0) „დინამო“ ოდესა

რესურსები ინტერნეტში[რედაქტირება | წყაროს რედაქტირება]